osmancevik82@hotmail.com
Mehmet Ali Aygüven Cd. 99 B, 35430 Urla/İzmir
Sosyal Medya

Dalgıç Pompa

Dalgıç Pompa

Dalgıç pompa hava ve su geçirmez özelliğe sahip olmakla birlikte aynı zamanda pompa gövdesinde motoru da bulunan 100-200 metre derinlikte dahi emiş yapabilme özelliği bulunan pompalardır. Dalgıç pompasının çalışması için pompanın su çıkışına uygun kapasitede hortum seçmek, elektrik bağlantısını toprak hattı ile yapmak, pompayı susuz çalıştırmamak ve bu işin mutlaka elektrik teknisyenleri tarafından bilinçli bir şekilde yapılması en önemli aşamalardır.

&nbsp&nbsp&nbsp

Dalgıç pompası şu özellikleri taşımalıdır;

  • Dalgıç pompasının gövde sisteminin çalışma yapılacak olan ortamdaki olumsuz koşullara karşı dayanıklı olması gerekmektedir.
  • Sistem tasarlanırken dalgıç pompasından yüksek performans sağlamayı ve az enerji harcaması özelliği beklenmelidir.
  • Sistemde maksimum dalgıç pompasının emiş işlemini gerçekleştireceği dış çapı sistemin çalışacağı en küçük kuyu çapından küçük olmalıdır.
  • Pompanın motor yatağına aşırı yüklenmemek gerekir. Bunun için de pompanın mümkün olduğunca kapalı vana konumunda çalıştırılmasından kaçınılmalıdır.
  • &nbsp&nbsp&nbsp

    Dalgıç pompası için kısaca elektrik enerjisi ile sağlanan sıvı transferi sistemi diyebiliriz. Bu sistemin alanında uzman kişilerce planlanıp kurulması önemlidir. Dalgıç pompaların genel kullanım alanları ise sulama, yağmurlama sistemleri, temiz ya da az kirli sular için basınçlandırma, yeraltı sularındaki seviye kontrolünün sağlanması ve su temini gibi çalışmalardır. Dalgıç pompalar akışkan içerisine tamamen daldırıldıktan sonra herhangi bir bakıma gerek yoktur ve kullanımı için de herhangi bir özel yer ya da bina ayarlama çabası gere

    × İletişim