osmancevik82@hotmail.com
Mehmet Ali Aygüven Cd. 99 B, 35430 Urla/İzmir
Sosyal Medya

Güneş Enerjisi Sistemleri

Güneş ışığından faydalanılarak enerji elde etmek için kullanılan sistemlere güneş enerjisi sistemleri denilmektedir. Güneş enerjisi çevresel açıdan temiz olan ilk sıradaki enerji çeşidi olmakla birlikte maliyeti de en düşük enerjidir. Karmaşık bir teknoloji gerektirmeyen güneş enerjisi sistemleri yenilenebilir enerji kaynaklarından olan güneşten en verimli şekilde faydalanılan sistemlerdir. Güneş enerjisi sistemlerinin yaygın olarak kullanıldığı alanlar şunlardır;

  • Binaların ısıtılması ve soğutulması
  • Bitkilerin kurutulması
  • Endüstriyel alanlar
  • Elektrik üretimi

Güneş enerjisi sistemleri çalışma prensiplerine göre farklılık göstermektedir. Galvaniz sistemler, basınçlı sistem, statik alüminyum sistem, merkezi sistem, vakum tüplü krom nikel ve krom nikel sistem olmak üzere çeşitli güneş enerjisi sistemleri bulunmaktadır. Galvaniz sistemler, statik ve krom nikel sistemlerin yapısı aynı olmakla birlikte sistemin işlemesi için herhangi bir pompa kullanılmamaktadır. Bu sistemlerde üst üste iki depo bulunur ve altta sıcak su, üstte ise soğuk su bulunur. Alttaki sıcak sudan kullanıldıkça üstten soğuk su akışı gerçekleşerek su ısınma sürecine geçer. Vakum tüplü sistemler de iç içe geçmiş olan iki cam tüpten oluşmakla birlikte yüzeye gelen ışınlar ısıya çevrilmektedir. Basınçlı güneş enerjisi sistemleri ise daha çok su kesintisi olmayan bölgelerde tercih edilmektedir. Merkezi sistemler ise fabrika, otel ve büyük iş merkezlerinde kullanılmakla birlikte her türlü iklim şartlarında kullanmaya elverişli sistemlerden biridir.

Sizde Urla’da Güneş enerjisi kullanmak istiyorsanız. hemen iletişime geçin ve güneş sayesinde sıcak suyun keyfini çıkartın.

Urla’da gerçekleştirdiğimiz güneş enerjisi projeleri için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

Review

*

× İletişim