osmancevik82@hotmail.com
Mehmet Ali Aygüven Cd. 99 B, 35430 Urla/İzmir
Sosyal Medya

İçme Suyu Arıtmaİçme suyu arıtma sistemi genel olarak ülkemizde evsel su arıtma ,endüstriyel su arıtma ,ticari su arıtma olarak sıralayabiliriz.Evsel su arıtma cihazları tezgah altı su arıtma cihazı tezgah üstü su arıtma cihazı olarak sıralayabiliriz içme suyu arıtma cihazları altı aşamalı filtrelerden geçer içme suyu arıtma filtresi sudaki tortu, partikül, koku ve ağır materyalleri alır. içme suyu arıtma cihazları arıtma sırası aşağıdaki gibidir.

1. 5 micronsediment filtre

2. Blok karbon filtre

3. Granül aktif karbon filtre

4. Membran filtre

5. Tatlandırıcı filtre

6. Alkali filtre

Arıtma Sistemleri

Şebeke suyu ilk olarak sediment filtrede filtre edilerek tortu ,yosun partikül ve bulanıklıkları filtre ederek ikinci aşamada bulunan granül aktif karbon filtre ile suda bulunan klor kokusu ve suda bulunan ağır materyalleri süzerek üçüncü filtre blok karbon fitrede sudaki kireci tutarak dördüncü filtre membrana girerek sadece su molekülleri geçerek suda bulunan ağır materyelleri alarak arıtma cihazının mevcut tankında depolanır ve içme suyu işlemi musluğu açtığımızda tatlandırıcı ve alkali filtreden geçerek suya lezzet ve ph dengeler bu işlemin sonunda içme suyu üretimi tatlanmış olur.

İçme suyu arıtma cihazı seçerken dikkat edilecek hususlar şöyle açıklayabiliriz ;arıtma cihazı seçilirken suyun analizi yapılmalıdır. cihazın NSF. CE belgeli olup olmadığına dikkat edilmelidir.yetkili kişiler tarafından alınmasına dikkat edilmelidir. Basınca dayanıklı ve gıdaya uygun filtreler kullanılmalıdır

İçme suyu arıtma cihazları genel olarak kafeler , restoranlar , oteller , okullar, hastaneler kahvehaneler ,genel olarak her yerde kullanılmaktadır buralarda kullanılan arıtma cihazlarının sadece kapasiteleri değişmektedir arıtma şeması ve çalışma şekli aynıdır içme suyu arıtma şeması seçilirken sudaki parametreler dikkate alınarak arıtma sistemi seçilmelidir aksi takdirde arıtma cihazı verimli çalışmayacaktır arıtma cihazının periyodik bakımları düzenli yapılmadır aksi takdirde cihaz filtreleri tıkanır ve mevcutta bulunan diğer aksamlara zarar vermektedir.

 

İçme Suyu Arıtma Sistemleri

Ticari İşletmeler İçin İçme Suyu Arıtma, İçme suyu arıtma sistemlerinin kullanıldığı yerler; evler başta olmak üzere restoranlar , oteller kafeler , okullar çay ocakları tekstiller bürolar ofislerdir. İşletmeler için kurulan içme suyu arıtma cihazları periyodik bakımları kullanım miktarına göre hesaplanıp yapılmalıdır. içme suyu arıtma cihazlarının filtre bakımları zamanında yapılmadığında suyumuzda bakteri oluşabilir bu sebeple arıtma cihazlarımızın bakımlarını zamanında ve yetkili kişiler tarafından ölçümleri yapılarak filtreler değiştirilir su arıtma cihazlarında kullanılan filtreler gıdaya uygun CE NSF olmalıdır.

Damacana suları sağlıksız ve steril olmayan koşullarda saklanmakta ve dolum yapılmaktadır. Ayrıca dolumdan sonraki aşamada sular plastik kaplarda bekletilmektedir bu sebepten güneş ışığına maruz kalan plastik kaplar bakteri üremesine yol açmaktadır.

“ En iyi su arıtma cihazları ile ilgili bilgi almak, fiyat ve teknik detayları için firmamızla 7/24 irtibata geçebilirsiniz. “

× İletişim